Prehľad víťazov v roku 2019

A. MUŽI – HLAVNÝ PRETEK (do 40 rokov)

1. František Belohorec, Banská Štiavnica, SVK
2. Vladimír Kováč, ŠK Achilles, Handlova, SVK
3. Dominik Zaťko, Pro1training, Lutila, SVK
4. Gabriel Foltán, Tj druzstevnik, Lovčica Trubín, SVK

D. ŽENY (od 18 rokov)

1. Miroslava Liptáková, AK Danica, Zvolen, SVK
2. Iveta Furáková, Zvolen, SVK
3. Miroslava Bublincová, Zvolen, SVK
4. Nikola Berčíková, TJ Slavia, TUZVO, Brezno, SVK

B. MUŽI – (od 40 do 50 rokov)

1. Michal Valkovic, BK Pyxida, Čierne Kľačany, SVK
2. Roman Šlúch, QSCert - certifikaty ISO, Banská Štiavnica, SVK
3. Ján Zvara, Svetielko nádeje, Banská Bystrica, SVK
4. Andrej Bramuška, Zvolen, SVK

E. DORAST chlapci (do 18 rokov)

1. Jakub Škurla, Zvolen, SVK
2. Ján Melicherčík, AK Danica Zvolen, Zvolen, SVK
3. Matúš Kurucz, Zvolen, SVK
4. Matej Široký, Beh pre radosť, Očová, SVK

C. MUŽI (do 60 rokov)

1. Ľuboš Kováčik, Súľovské skaly team, Považská Bystrica, SVK
2. Anton Hudák, Stará Ľubovňa, SVK
3. Ján Môcik, ŠK Banská Bystrica, Cerovo, SVK
4. Milan Ivan, BK Sliač, Zvolen, SVK

F. DORAST dievčatá (do 18 rokov)

1. Líza Hazuchová, Istebné, SVK
2. Ľuba Bošelova, AK Danica, Pliešovce, SVK
3. Viktória Berčíková, Brezno, SVK
4. Viktória Bílla, SKI TEAM JASE LÁTKY, Látky, SVK

Prehľad víťazov v roku 2018

A. MUŽI – HLAVNÝ PRETEK (do 40 rokov)

1. Moses Kipruto KIBIRE, Benedek-Team, Eldoret, KEN
2. Hosea Kiplagat TUEI, Benedek-Team, Eldoret, KEN
3. Isaac Kimutai NGENO, Benedek-Team, Eldoret, KEN
4. Eduard Hapak, MARAS Team, UKR

D. ŽENY (od 18 rokov)

1. Susane Wacheke MUTHONI, Benedek-Team, Eldoret, KEN
2. Nikola Berčíková, TJ Slavia, TUZVO, Brezno, SR
3. Dana Janečková, AC Nové Zámky, Nové Zámky, SR
4. Nikoleta Gregáňová, Run For Fun, Krupina, SR

B. MUŽI – (od 40 do 50 rokov)

1. Anatoliy Malyy, Malyy team, Uzgorod, UKR
2. Michal Valkovic, BK Pyxida Č. Kľačany, Veľké Vozokany, SR
3. Roman Šlúch, QSCert, cert, ISO 9001, Banská Štiavnica, SR
4. Ján Zvara, Svetielko Nádeje, Banská Bystrica, SR

E. DORAST chlapci (do 18 rokov)

1. Matej Široký, Beh pre radosť, Očová, SR
2. Jakub Murín, Zvolen, SR
3. Peter Kováčik, ZŠ J. Alexyho, Zvolen, SR
4. Matúš Kurucz, Zvolen, SR

C. MUŽI (do 60 rokov)

1. Ľuboš Kováčik, Súľov-Hradná, Považská Bystrica, SR
2. Milan Ivan, BK Sliač, Sliač, SR
3. Pavel Běčák, BŠK Banská Bystrica, Banská Bystrica, SR
4. Ivan Čík, Svetielko Nádeje, Zvolen, SR

F. DORAST dievčatá (do 18 rokov)

1. Miroslava Bublincová, Zvolen, SR
2. Miroslava Liptáková, AK DANICA, Zvolen, SR
3. Viktória Bílla, SKI TEAM JASE LÁTKY, Látky, SR
4. Saša Cicková, BŠK Banská Bystrica, Zvolen, SR

Prehľad víťazov v roku 2017

A. MUŽI – HLAVNÝ PRETEK (do 40 rokov)

1. Ľuboš Kováčik, Súľov Hradná, Považská Bystrica, SR
2. Štefan Kubálek, Achilles Handlová, Handlová, SR
3. Vladimír Dolinec, Dolincovci ZV, Zvolen, SR
4. Peter Sliacky, Veterina ZVOLENVET, Zvolen, SR

D. ŽENY (od 18 rokov)

1. Marta Jasíková, ŠPORTKLUB DOBRÁ NIVA, Zvolen, SR
2. Anna Brašeňová, Banská Bystrica, SR
3. Diana Grexová, BŠK Banská Bystrica, Horná Lehota, SR
4. Zuzana Schlieberová, Zvolenská Slatina, SR

B. MUŽI – (od 40 do 50 rokov)

1. Roman, Šluch, QSCert - certifikáty ISO 9001, Zvolen, SR
2. Konstantin Železov, TURIEC RUN, Mošovce, UA
3. Andrej Bramuška, Bučina DDD, spol. s r.o., Zvolen, SR
4. Martin Mikuštiak, Adamsport Ružomberok, Ružomberok, SR

E. DORAST chlapci (do 18 rokov)

1. Marko Chlebničan, Ski Team JASE Látky, Kriváň, SR
2. Jakub Škurla, Zvolen, SR
3. Dávid Mello, AK Zdravie v pohybe Lučatín, Poniky, SR
4. Damián Mello, AK Zdravie v pohybe Lučatín, Poniky, SR

C. MUŽI (do 60 rokov)

1. Ľuboš Kováčik, Súľov-Hradná, Považská Bystrica, SR
2. Vladimír Buchal, MŠK-AK Žiar nad Hronom, Kremnica, SR
3. Peter Stolár, Ružomberok, SR
4. Miroslav Haninec, BŠK Banská Bystrica, Horná Lehota, SR

F. DORAST dievčatá (do 18 rokov)

1. Tamara Minárová, Lyžiarský od. SKP BB, Banská Bystrica, SR
2. Barbora Šprlová, ŠPORTKLUB Dobrá Niva, Dobrá Niva, SR
3. Ema Zvarová, Fan Klub Biatlonu, Banská Bystrica, SR
4. Mia Mikuštiaková, Adamsport Ružomberok, Ružomberok, SR

Prehľad víťazov v roku 2016

A. MUŽI – HLAVNÝ PRETEK (do 40 rokov)

1. Moses Masai Komon, Benedek-Team, Eldoret, Kenya
2. Wilson Wambugu Kamau, Benedek-Team, Eldoret, Kenya
3. Ľuboš Kováčik, Suľov Hradná, Považská Bystrica
4. Vladimír Dolinec, Dolincovci ZV, Zvolen

D. ŽENY (od 18 rokov)

1. Agnes Chebet, Benedek-Team, Eldoret, Kenya
2. Zita Kácser, Benedek-Team, Debrecen, Hungary
3. Lucia Vlčáková, VŠC Dukla BB, Velična, SR
4. Michaela Hrtaková, Runningteam ZV, Zvolen, SR

B. MUŽI – (od 40 do 50 rokov)

1. Milan Ivan, BK Sliač, Zvolen, SR
2. Vladimír Buchal, MŠK AK Žiar nad Hronom, Kremnica, SR
3. Andrej Bramuška, Bučina DDD, Zvolen, SR
4. Ladislav Tišliar, Obec Balaže, Banská Bystrica, SR

E. DORAST chlapci (do 18 rokov)

1. Peter Ursiny, Atleti BS, Banská Štiavnica, SR
2. Boris Obergries, New-wave multisport, Banská Bystrica, SR
3. Jakub Škurla, Klub Zvolen, Zvolen, SR
4. Ján Sršeň, UMB Banská Bystrica, Banská Bystrica, SR

C. MUŽI (do 60 rokov)

1. Ľuboš Kováčik, Súľov-Hradná, Považská Bystrica, SR
2. Milan Ivan, BK Sliač, Zvolen, SR
3. Vladimír Buchal, MŠK-AK Žiar nad Hronom, Kremnica, SR
4. Milan Celerin, TAT Martin, Martin, SR

F. DORAST dievčatá (do 18 rokov)

1. Tamara Minárová, Klub Biatlonu Predajná, Banská Bystrica, SR
2. Alžbeta Garguláková, AK Mesta Zvolen, Zvolen, SR
3. Ema Zvarová, UMB Banská Bystrica, Banská Bystrica, SR
4. Tereza Snitková, Atleti BS, Banská Štiavnica, SR

Prehľad víťazov v roku 2015

A. MUŽI – HLAVNÝ PRETEK (do 40 rokov)

Kemboi Henry
Benedek Team, Marakwet, Kenya

D. ŽENY (od 18 rokov)

Chebet Agnes
Benedek Team,  Nakura, Kenya

B. MUŽI – (od 40 do 50 rokov)

Malyy Anatoliy
Goral maraton team, Uzgorod, Ukrajina

E. DORAST chlapci (do 18 rokov)

Jankovic Marek
ASK Slavia Trnava

C. MUŽI (do 60 rokov)

Ivan  Milan
BK Sliač, Zvolen

F. DORAST dievčatá (do 18 rokov)

Hudecová Hana
Atleti BS, Banská Štiavnica

Prehľad víťazov hlavného preteku od roku 1951

2019 František Belohorec, Banská Štiavnica, SVK
2018  
Moses Kipruto KIBIRE, Benedek-Team, Eldoret, KEN 
2017   Ľuboš Kováčik, Súľov Hradná, Považská Bystrica, SR
2016   Moses Masai Komon, Benedek-Team, Eldoret, Kenya
2015   Kemboi Henry, Benedek Team, Marakwet, Kenya
2014  
Kibere Moses Kipruto, Benedek Team, Marakwet, Kenya
2013  
Wycliffe Kipkorir Biwott, Benedek Team, Kenya
2012
   Sergii Vashurin, Chernovitz, Ukraina
2011   Sergii Vashurin, Chernovitz, Ukraina
2010   Erkoló Ashenafi, Ethiopia, Tatabanya
2009   Burghardt Jakub, JM Demolex, Bardejov
2008   Vanko Miroslav
2007   Holečko Imrich, DM, Krompachy
2006   Holečko Martin, Noves Mizuno Team
2005   Holečko Martin, Obal Servis, Košice
2004   Moravec Jaroslav, GO, Skalica
2003   Moravec Jaroslav, GO, Skalica
2002   Toptun Andrej, Ukrajina (50.ročník v areáli Bučiny 31:33:15)
2001   Vanko Miroslav, Dukla B. Bystrica
2000  Križák Ján Ing., Púchov
1999   Rolko Róbert, AK Žilina
1998   Matanin Marcel, OS Košice
1997   Petro Róbert, Banská Štiavnica

1996   Cesnek Ľuboš, Rajec
1995   Ivan, Milan, AC Zvolen
1994   Petro Róbert, B. Štiavnica
1993   Petro Róbert, B. Štiavnica
1992   Hritz Peter, Dukla, B. Bystrica
1991   
Slivka Milan, TJ Rudina K.N. Mesto
1990   
Zrasták Peter, SVŠT, Dubnica
1989  
Vybošťok Jozef, Dukla, B. Bystrica
1988  
Vybošťok Jozef, Dukla, B. Bystrica
1987  
Vybošťok Jozef, Dukla, B. Bystrica
1986  
Vybošťok Jozef, Dukla, B. Bystrica
1985  
Vybošťok Jozef, Dukla, B. Bystrica
1984  
Barus Attila, Dukla B. Bystrica
1983   Barus Attila, Dukla B. Bystrica
1982   Barus Attila, Dukla B. Bystrica
1981   Holák Ján, TJ ZVL Kysucké Nové Mesto
1980   Eichenbaum Jozef, TJ  ZŤS Dubnica
1979   Eichenbaum Jozef, TJ  ZŤS Dubnica
1978   Gouyon Philippe, EVES, Francúzsko
1977   Melicherčík Braňo, Slávia B. Štiavnica
1976   Sucháň Peter, Dukla B. Bystrica
1975   Sucháň Peter, Dukla B. Bystrica
1974   Sucháň Peter, Dukla B. Bystrica

1973   Sucháň Peter, Dukla B. Bystrica
1972   Kováč Ivan, Dukla B. Bystrica
1971   Kováč Ivan, Dukla B. Bystrica
1970   Kováč Ivan, Dukla B. Bystrica
1969   Kováč Ivan, Dukla B. Bystrica
1968   Duda Vladimír, Spartak Dubnica
1967   Duda Vladimír, Spartak Dubnica
1966   Duda Vladimír, Spartak Dubnica
1965   Földvári Edo, Slávia PI B. Bystrica
1964   Földvári Edo, Slávia PI B. Bystrica
1963   Medveď Jozef, ČH B. Bystrica
1962   Medveď Jozef, ČH B. Bystrica
1961   Medveď Jozef, ČH B. Bystrica
1960   Medveď Jozef, ČH B. Bystrica
1959   z technických príčin sa nekonal
1958   z technických príčin sa nekonal
1957   Kekely Dušan, TJ Žilina
1956   Kekely Dušan, TJ Žilina
1955   Kekely Dušan, TJ Žilina
1954   Bakaliar Ján, TJ B. Bystrica
1953   Bakaliar Ján, TJ B. Bystrica
1952   Bakaliar Ján, TJ B. Bystrica
1951   Bakaliar Ján, TJ B. Bystrica